x

Opublikowano - 24.11.2019

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Warszawie

Warszawa stwarza wiele możliwości, które są poza zasięgiem mieszkańców innych miast. Dostęp do usług jest tu znacznie szerszy, także jeśli chodzi o atrakcje skierowane do dzieci w różnym wieku. Poznaj subiektywny przegląd 10 najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić. Walory edukacyjne czy rozrywkowe skłaniają do wizyty w najbliższym możliwym terminie!

Smart Kids Planet

Kto by pomyślał, że dom piłkarskiej reprezentacji Polski, czyli PGE Stadion Narodowy może być jednocześnie miejscem prowadzenia działalności edukacyjnej skierowanej do najmłodszych. Dzieci – te młodsze i starsze – mają w sobie naturalną ciekawość świata, którą warto stymulować. Urodziny czy warsztaty na planecie wielkich odkrywców pozytywnie rozwijają i zapadają w pamięć na długo. Atutem miejsca jest także dobra lokalizacja w stolicy. Atrakcja jest dostępna codziennie w godzinach 9.00–20.00.

Centrum Nauki Kopernik

To wręcz obowiązkowy punkt na mapie Warszawy zarówno dla szkolnych wycieczek, jak i rodzin, które chcą zainspirować swoje dzieci do odkrywania świata. Wystawy, konferencje, pokazy w planetarium i przede wszystkim rozliczne atrakcje na miejscu są idealnym pretekstem, aby w końcu odwiedzić słynne Centrum Nauki Kopernik. Dla własnej wygody warto zawczasu zarezerwować i wykupić bilety online. Na stronie internetowej znajdują się zresztą wszystkie niezbędne informacje i aktualności.

Warszawskie Zoo

Warszawskie Zoo reklamuje się jako „zielona wyspa w środku miasta, miejsce magiczne, pełne przygód” i absolutnie trzeba się z tym zgodzić. Ogród przy ulicy Ratuszowej jest domem takich zwierząt jak słoń, alpak, gepard, hipopotam, lew, niedźwiedź polarny, wielbłąd, żubr, krokodyl i przedstawicieli wielu, wielu innych gatunków. Aby odwiedzić wszystkich mieszkańców zoo, trzeba się przygotować na wielogodzinny spacer pełen wrażeń i obserwacji. Dla dziecka to wyjątkowa okazja do zobaczenia na żywo zwierząt znanych z bajek czy filmów.

Muzeum dla dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Choć etnografia wydaje się dziedziną, która interesuje raczej dorosłych, posiadających szerszy zasób wiedzy historycznej czy kulturowej, zarządcy warszawskiego Muzeum robią naprawdę wiele, aby wśród odwiedzających były także dzieci. Muzeum dla dzieci oferuje między innymi specjalne programy wakacyjne, warsztaty świąteczne czy specjalne wystawy, które inspirują i gwarantują jedyne w swoim rodzaju wrażenia.

LaserCamp

Nie w samej Warszawie, a na terenie pobliskiego Piaseczna znajduje się Centrum Rozrywki LaserCamp. Właśnie w tym miejscu można zorganizować urodziny dla dzieci i nastolatków czy unikatową sesję fotograficzną. Przed wizytą warto sprawdzić aktualne promocje i zapoznać się z listą dostępnych atrakcji. Wśród nich można wymienić między innymi strefę naukowców czy bezpieczne walki Nerf i Archery Tag. Centrum kieruje swoją ofertę także do studentów i klientów biznesowych.

Manufaktura Cukierków

Większość dzieci przepada za cukierkami, ale nie wszystkie wiedzą, w jaki sposób powstają one przy użyciu rzemieślniczych, tradycyjnych metod. Okazją do przekonania się o tym jest wizyta w Manufakturze Cukierków. Sieć jest znana ze swoich punktów zlokalizowanych w wielu polskich miastach, ale także w Warszawie można się umówić na specjalne warsztaty kręcenia lizaków i pokazy wytwarzania cukierków. Pod okiem doświadczonych karmelarzy dziecko samodzielnie przygotowuje kolorowy i słodki smakołyk.

Park Linowy w Józefowie

Po raz kolejny na moment opuszczamy administracyjne granice Warszawy i udajemy się do nieodległego Józefowa, gdzie na terenie hotelu Holiday Inn znajduje się słynny i największy w całym regionie park linowy. Wybrane trasy są dostosowane nawet do najmłodszych dzieci, które na wysokościach przeżywają niezwykłą przygodę. Nad wszystkim czuwają doświadczeni instruktorzy i pracownicy.

Muzeum Geologiczne

Czy wiesz, że Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego Państwowego Instytutu Badawczego istnieje od 1919 roku? Można je odwiedzać zarówno w ramach zorganizowanej grupy, jak i na własną rękę. Właśnie w tym miejscu dzieci mogą przekonać się, jak zbudowana jest ziemia od środka, co skamieliny mówią nam o przeszłości czy jak prezentują się odkrycia na temat historii geologicznej naszego kraju.

Tor Stegny

Rejon Stegny na Mokotowie jest doskonale znany wszystkim pasjonatom łyżwiarstwa – również tym najmłodszym. To unikatowe miejsce na mapie Warszawy przyciąga także torem do jazdy na wrotkach i rolkach, kortami tenisowymi, saunami i salą sportową. W sam raz dla aktywnych dzieciaków! Warto się zorientować, jakie są aktualne godziny otwarcia i atrakcje przygotowane specjalnie dla najmłodszych.

Hulakula

Nazywane „rozrywkowym centrum miasta” Hulakula zachęca do odwiedzin licznymi imprezami. I choć obiekt jest często rezerwowany przez dorosłych, nie brakuje w nim atrakcji dla najmłodszych oraz wycieczek szkolnych. Organizacja urodzin, gokarty, kręgle, nowoczesny plac zabaw, automaty do gry, piłkarzyki, cymbergaje, warsztaty naukowe – to tylko część atrakcji, które przygotowano z myślą o rezerwacjach dla dzieci i młodzieży. Obiekt znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej. Warto odwiedzić jego stronę internetową i poznać szeroką ofertę.

powróć