x

Opublikowano - 14.11.2019

Popularne Blogi o dzieciach - top 10 blogów parentingowych

Rozwój Internetu znacząco wpłynął na świadomość rodzicielską, branżę parentingową i wszystko, co związane z przyjściem na świat oraz wychowaniem dziecka. W zalewie wszelkiego rodzaju treści warto wyróżnić źródła, które cechują się oryginalnością i wysoką jakością. Poznaj 10 popularnych i pod wieloma względami najlepszych polskich blogów parentingowych. Kolejność przypadkowa – każda ze stron zasługuje na odwiedziny i lekturę.

Hafija.pl

Agata jest bardzo znaną, dyplomowaną promotorką karmienia piersią, a jej „blog matki karmiącej” to w polskim Internecie najobszerniejsze i najlepsze źródło informacji na ten temat. Autorka prowadzi między innymi kanał YouTube oraz specjalne warsztaty karmienia piersią. Z bloga można pobrać bardzo wiele interesujących poradników i znaleźć odpowiedź na liczne pytania zadawane przez świeżo upieczone matki czy kobiety w ciąży planujące rodzicielstwo. Treści są zebrane w uporządkowany sposób, a tematycznie zahaczają o bardzo wiele intrygujących wątków.

FlowMummy.pl

Blog jest prowadzony od 2014 roku, a autorka dzieli się na nim swoimi doświadczeniami w wychowywaniu trzech synów: Teodora, Bruna oraz Filipa. Charakter strony najlepiej oddają nazwy poszczególnych kategorii: „macierzyństwo”, „my matki”, „dzieci”, „w kuchni”, „fotografia”, „wywiady Flow”, „testujemy” oraz „lifestyle”. Wpisy są redagowane w przystępny, lekki, często humorystyczny, ale zarazem merytoryczny sposób. Dzięki nim można poznać doświadczenia szczęśliwej, świadomej matki.

Oczekujac.pl

Blog parentingowy kierowany zarówno do matek, jak i ojców, reklamowany hasłem „miłość, pasja, życie”. Od lat jest prowadzony przez małżeństwo i rodziców trojga dzieci: Marię Wolną-Pasek oraz Jakuba Paska. Rozliczne wpisy dotykają bardzo różnych tematów związanych z rodzicielstwem, wychowaniem czy codziennym życiem. Obejmują również praktyczne porady związane z podróżami, kuchnią oraz zdrowiem i urodą. Blog jest czytany przez 220 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie!

Makoweczki.pl

Kolejną znaną autorką w polskiej blogosferze jest Marlena Wróblewska, która – jak sama podkreśla – swoją aktywnością łączy marzenia o byciu dziennikarzem, marketingowcem oraz fotografem. Wśród marek, z którymi współpracowała, można zauważyć branżowych gigantów, więc nie jest to blog, obok którego przechodzi się obojętnie. Treści nie dotyczą wyłącznie parentingu – autorka porusza również tematykę mody, urody, kuchni, wnętrzarstwa, lifestyle'u czy podróży. Jednym słowem – nie brakuje tu ciekawych artykułów.

Mataja.pl

Alicja Kost oraz Danka Kozłowska-Rup są autorkami jednego z najbardziej wyjątkowych blogów parentigowych w Polsce, ponieważ wszystkie artykuły dotyczące ciąży czy rodzicielstwa są oparte o badania i dowody naukowe. Podczas gdy wielu blogerów skupia się na przekazywaniu anegdot, ciekawych historii czy porad „z życia wziętych”, prowadzące blog „Mataja” proponują dyskusję skupioną wokół faktów i nauki. Jak obrazują statystyki wejść i aktywność społeczności – ten format również się podoba!

SuperStyler.pl

Marta Lech-Maciejewska, jej mąż Janek oraz synowie – Zygmunt i Mieczysław – to jedna z najpopularniejszych rodzin w polskim Internecie. Za pośrednictwem bloga oraz mediów społecznościowych pogodne i kreatywne małżeństwo dzieli się poradami na temat mody, kuchni czy szeroko pojętego lifestyle'u. Na stronie można znaleźć wiele interesujących, merytorycznych artykułów, a ogromnym atutem materiałów są oryginalne zdjęcia oraz filmy. Z życiem tej rodziny warto być na bieżąco!

Szczesliva.pl

Magda Kogut-Wałęcka – jak sama podkreśla – prowadzi blog afirmujący życie. Dzieli się na nim wieloma spostrzeżeniami matki oraz żony, ale w artykułach często skupia się także na podróżach, urodzie, modzie i kuchni. Wpisy pojawiają się na blogu regularnie i są pisane w przyjaznym, bezpośrednim stylu. Artykuły inspirują do dyskusji i stanowią ciekawy punkt odniesienia w rozmowach o rodzicielstwie i wszystkim, co z nim związane.

MatkaTylkoJedna.pl

Autorka bloga wraz z mężem podjęła bardzo odważną i zaskakującą decyzję. Pewnego dnia wyprowadziła się z warszawskiego wieżowca na Mazury, do lasu położonego w Puszczy Piskiej. Jak sama podkreśla, jej blog jest „o zmianach”, a zarazem stanowi uniwersalne świadectwo zaangażowanego rodzicielstwa. Prywatne losy autorki są jedynie przyczynkiem do dyskusji na wiele tematów – nie tylko o relacjach w rodzinie czy wychowaniu, ale również gadżetach czy podróżach.

MatkaWariatka.pl

To jeden z najciekawszych i najlepiej prowadzonych blogów w polskim Internecie – przyszłe i obecne mamy znajdą tu dla siebie mnóstwo inspirujących treści. Wiola Wołoszyn dzieli się licznymi spostrzeżeniami i poradami, jest także autorką książek dla dzieci, które można zamówić online. Zarówno nowsze, jak i starsze wpisy dotykają bardzo wielu praktycznych aspektów codziennego życia.

MamaGinekolog.pl

I wreszcie blog Nicole Sochacki-Wójcickiej, lekarz-ginekolog, która bije rekordy popularności w mediach społecznościowych, a jej kolejne książki sprzedają się lepiej niż świeże bułeczki. Strona jest cennym źródłem wielu informacji dla kobiet w ciąży i matek. Autorka swoją codzienną aktywność internetową łączy z przedsiębiorczością oraz działalnością charytatywną. O jej pozycji świadczy fakt, że w 2019 Tygodnik WPROST umieścił ją na prestiżowej liście „50 najbardziej wpływowych Polaków”.

powróć