x

Opublikowano - 29.10.2019

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie

Na naszym blogu już kilkukrotnie poruszaliśmy temat atrakcji dla dzieci i rodzin w Szczecinie. Dziś pragniemy do tego powrócić, wskazując aż 12 ciekawych miejsc na mapie stolicy województwa zachodniopomorskiego. Koniecznie odwiedź je ze swoją pociechą!

1. Ski Park

Jedyne takie miejsce w regionie przyciąga wszystkich pasjonatów narciarstwa i nie tylko. Ściany wspinaczkowe uzupełniają ofertę skierowaną do miłośników sportowych wrażeń. Obiekt jest otwarty przez cały tydzień niezależnie od pogody. To świetna lokalizacja na organizację urodzin. Dzieci otrzymują poczęstunek obejmujący między innymi napoje, słodkie i słone przekąski czy owoce, ale przede wszystkim doskonale się bawią.

2. Toys Garden

Jeśli uciekać od miejskiego hałasu, to nad kąpielisko Dziewoklicz! Właśnie w tym urokliwym miejscu jest zlokalizowany Toys Garden, podzielony na strefy dostosowane do dzieci w różnym wieku. Na gości czekają między innymi minigolf, ścieżka zdrowia, zjeżdżalnie, dmuchane atrakcje, teren do gry w paintball, grill i wiele innych. Rozrywka na świeżym powietrzu jest propozycją skierowaną do rodzin, które nie akceptują nudy.

3. Labirynt Laser Tag

Arena Labirynt Laser Tag jest przestrzenią prekursorską, jeśli chodzi o całe województwo. Kluczową atrakcję stanowi laserowy paintball, ale na miejscu można także skorzystać z salonu VR, Espace Roomu oraz pomieszczenia dostosowanego do organizacji przyjęć okolicznościowych – od urodzin dla dzieci, przez imprezy integracyjne, po wieczory kawalerskie.

4. Papugarnia Carmen

Niezwykłość papug – ich specyficzne zachowania czy umiejętność naśladowania ludzkiego głosu – zachwycają od najmłodszych lat. W szczecińskiej papugarni Carmen mieszka ponad 100 ptaków reprezentujących 30 różnych gatunków. Ponad 300 metrów kwadratowych dostosowano też do organizacji urodzin dla najmłodszych. Obserwacja kolorowych, rozgadanych ptaków jest prawdziwą przyjemnością!

5. Centrum wspinaczkowe Geko

Wspinaczka jest wyzwaniem dla młodszych i starszych dzieciaków, nie wspominając o dorosłych. Krótko mówiąc. to doskonałe miejsce na odwiedziny z całą rodziną. Mile widziani są zarówno doświadczeni, jak i początkujący goście. Wystarczy mieć ze sobą jedynie czyste obuwie na zmianę, potem pozostaje już tylko wspinaczka!

6. Paint Ball pod dachem

Pojedynek na arenie paintballowej kojarzy się z rywalizacją na świeżym powietrzu, jednak w Szczecinie istnieje możliwość spotkania pod dachem. Specjalna rozgrywka – Splat Master – z użyciem lżejszych i wolniej latających kulek jest bezpieczna dla dzieci już od 7. roku życia. Warto dowiedzieć się więcej na temat emocjonującej rozrywki dostępnej dla uczniów. Pogoda nie ma znaczenia, gdy jest okazja do stoczenia ciekawej rozgrywki pod dachem.

7. Be Happy

Pod intrygującą nazwą Sweet Art & Illusion Museum Be Happy! kryje się wyjątkowa przestrzeń dla miłośników mediów społecznościowych. Właśnie tutaj można wykonać najsłodszą fotkę na świecie, korzystając z jedynych w swoim rodzaju aranżacji. To świetnie miejsce na unikatową, uroczą sesję zdjęciową.

8. Wrotkarnia Rolling Wings

Ponad 150 par wrotek czeka na gości jedynego takiego miejsca w Szczecinie. To rozrywka bezpieczna i dająca mnóstwo frajdy, a nad wszystkim czuwają doświadczeni i pomocni instruktorzy. Rolling Wings prowadzi także szkółkę oraz umożliwia rezerwację obiektu we wskazanym terminie, na przykład dla grupy dzieciaków.

9. Liga odkrywców

To nie jest zwykły escape room. Przy Krzywoustego 76 liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Efektem pracy pasjonatów są pokoje zagadek, których scenariusze dopracowano pod każdym względem. Warto dowiedzieć się więcej na temat atrakcji przewidzianych dla najmłodszych gości, którzy poprzez wyjątkową przygodę mogą rozwinąć umiejętności radzenia sobie w nietypowych okolicznościach.

10. Muzeum Techniki i Komunikacji

Zajezdnia Sztuki w Szczecinie zaprasza uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również studentów. W tym miejscu można poznać dzieje środków transportu. Dla najmłodszych to wyjątkowa okazja do podróży w czasie i zobaczenia między innymi legendarnych zabytków motoryzacyjnych. Unikatowe prototypy, przedwojenne pojazdy i klasyka PRL czekają na gości muzeum w każdym wieku. Lekcje dla zorganizowanych grup dziecięcych i młodzieżowych są prowadzone od środy do piątku.

11. Fundacja Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha

Czy świat nauki i techniki jest niedostępny dla dzieci? Wręcz przeciwnie! Kontakt z doświadczeniami poprzez interaktywne atrakcje to idealny bodziec do rozwoju młodego człowieka. W Szczecinie dba o to Fundacja Eureka, która w kilku punktach miasta zaprasza najmłodszych do zabawy stanowiącej zarazem cenny zastrzyk wiedzy. Doświadczenie Younga, działanie strun głosowych czy wahadło Foucault – te zagadnienia są przystępniejsze, niż mogłoby się wydawać!

12. Tarzania

Widok dzieciaków pokonujących kolejne przeszkody w parku linowym jest fascynujący. Ile odwagi i zręczności kryje się w tak młodych ludziach! Szczecin należy do miast, w których tego rodzaju atrakcja przyciąga regularnie dużą liczbę osób spragnionych wyzwań na wysokościach. Zabawa jest bezpieczna, choć wyzwala pokłady adrenaliny i wymaga przełamania lęków. W ofercie parku linowego Tanzania znajdują się także specjalne zajęcia dla grup, istnieje też możliwość zorganizowania urodzin połączonych z ogniskiem.

powróć