x

Opublikowano - 22.10.2019

Pomysły na Halloween.

Choć Halloween w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz innych krajach anglosaskich obchodzi się na znacznie szerszą skalę, również w Polsce zwyczaj przebierania się w straszne stroje i organizowanie tematycznych imprez cieszy się dużym zainteresowaniem. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych na rynku nie brakuje gadżetów, które pozwolą uczynić dzień 31 października znacznie ciekawszym i zabawniejszym.

Kilka słów o Halloween

Mimo że obchodzenie święta zmarłych na początku listopada ma długą tradycję, samo Halloween, związane z obrzędami odstraszania duchów, zaczęło być zorganizowaną paradą, maskaradą dopiero w 1920 roku, w mieście Anoka, w amerykańskim stanie Minnesota. Wkrótce ten dzień spopularyzowano w pozostałych częściach świata, a charakterystyczna symbolika, jak na przykład wydrążona dynia z wyciętą twarzą, przeszła do kanonu popkultury.

Halloween co prawda nie należy do tradycyjnych, polskich świąt, ale jest okazją do zabawy w gronie przyjaciół. Zarówno dzieci, jak i dorośli organizują z tej okazji przyjęcia i dekorują mieszkania. Chwila zabawy stanowi swoistą przeciwwagę wobec czasu zadumy, który przypada na Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz Dzień Zaduszny (2 listopada), kiedy odwiedza się groby zmarłych.

Halloweenowa zabawa jest okazją do integracji oraz pobudzenia wyobraźni i kreatywności. W uzyskaniu pożądanego efektu pomagają dostępne na rynku gadżety, które służą zarówno do stworzenia wyjątkowej stylizacji, jak i udekorowania wnętrza.

Domowy teatr, czyli straszne przebranie

Impreza z okazji Halloween przenosi nas niemalże na plan horroru. Do podstawowych przebrań w tym dniu należą kostiumy duchów, zombie, wampirów, wiedźm, szkieletów czy demonów. Oprócz gotowych przebrań w sklepach nie brakuje pojedynczych elementów dających wyjątkowy rezultat w stylizacji, jak maski, peruki, szaty, soczewki, sztuczne kości, ręce, zęby, krew, narządy wewnętrzne. Brzmi to dość upiornie, dlatego zawsze warto mieć na uwadze wiek oraz wrażliwość uczestników imprezy.

Niezwykłe efekty można osiągnąć także za pomocą makijażu. Odpowiednio dobrane kosmetyki i wiedza, jak nałożyć je na twarz, szyję czy dekolt, może dać wręcz szokujący rezultat. W Internecie nie brakuje poradników, jak ucharakteryzować się na zombie, topielca, wisielca, wampira czy zakrwawioną lub poparzoną osobę.

Niezapomniana dekoracja wnętrz

Kultowe horrory rozgrywają się w opuszczonych domach, prastarych lasach czy ruinach zamków. Trudno zatem odwzorować ten klimat w nowoczesnym mieszkaniu. Ale czy jest to zupełnie niemożliwe? Liczne gadżety pozwalają wprowadzić na imprezie jedyną swoim rodzaju atmosferę grozy – i nie chodzi jedynie o kultowe dynie ze świeczką w środku. Można przecież kupić lalki, dekoracje ścienne i wiszące, balony, girlandy, sztuczne pajęczyny, zasłony, czaszki, konfetti, trójwymiarowe obrazy, a nawet imitacje trumny. Wszystko zależy od budżetu, jakim się dysponuje oraz charakterem zabawy.

Najważniejsza powinna być rozrywka. Można się straszyć, ale tylko przy przyzwoleniu uczestników zabawy. Nie jest powiedziane, że stylistyka i charakter Halloween przypadną do gustu na przykład małym dzieciom. Każdy ma prawo decydować o estetyce przyjęcia, w którym bierze udział. Niemniej jednak jeszcze nigdy nie było tak łatwo zorganizować przebieranej imprezy, na której panuje iście (poza)grobowa atmosfera!

Najfajniesze Halloweenowe gadżety znajdziecie na www.funidelia.pl

 

powróć