x

Opublikowano - 15.10.2019

Co to jest Brawls Star? Mobilna gra dla dzieci, która pobija rankingi popularności.

Rozwój technologii mobilnych odczuwa się w wielu aspektach, a jednym z nich jest rozrywka gwarantowana przez gry na telefony i tablety. Choć jeszcze kilkanaście lat temu najwięcej frajdy sprawiało granie w popularnego „Snake'a” i sterowanie kilkoma pikselami przypominającymi węża, dziś aplikacje są rozbudowane zarówno pod względem wizualnym, jak i czysto funkcjonalnym. Jedną z popularnych gier jest Brawl Stars. Dowiedz się o niej więcej!

Co to jest Brawl Stars

Brawl Stars jest grą mobilną wyprodukowaną przez popularną, fińską firmę Supercell („najlepszy nordycki startup 2012 roku), która zasłynęła takimi pozycjami jak kultowe Clash of Clans, Boom Beach czy Clash Royale. Aplikację służącą do rozgrywki można pobrać bezpłatnie z App Store oraz Google Play. W trakcie pisania tego artykułu jest to trzecia najchętniej ściągana gra na iOS w kategorii „Akcja”, która zgromadziła ponad 35 tysięcy ocen ze średnią 4,7. Z kolei wersja na Androida została pobrana aż 6,4 miliona razy! Z czego wynika tak ogromny sukces?

Zasady

Brawl Stars jest grą drużynową (w większości trybów) i polega na pojedynkach w ramach zbioru klejnotów, zdobywaniu gwiazdek czy napadu na sejf. Do tego dochodzą starcia w wariancie solowym i dwuosobowym, a także wydarzenia specjalne, w których liczy się czasowy limit oraz wykonywanie niestandardowych zadań.

Sama gra jest darmowa, jednak ulepszenia i dodatki generują dobrowolne koszty. Postacie warto rozwijać, ponieważ z czasem poprawiają swoje umiejętności i pozwalają osiągać coraz lepsze wyniki. Zawodnicy doceniają nieustanny rozwój bohaterów i rozrywkę płynącą z możliwości grania z innymi zawodnikami przez Internet. Rozgrywka staje się przez to znacznie bardziej angażująca i ciekawa, a zarazem wymaga koncentracji oraz rozwoju kolejnych zdolności decydujących o ostatecznej wygranej i śrubowaniu swoich wyników.

Ograniczenia wiekowe i przemoc

Choć Brawl Stars jest „strzelanką”, jej wręcz infantylna grafika sprawia, że nie mówimy o grze, która kojarzy się z przemocą i jest zabroniona dla nieletnich. W App Store ograniczenie to 9+ lat (choć regulamin sklepu dla użytkowników iOS zakłada jednocześnie barierę 13+ do samego pobrania i korzystania), a w Google Play PEGI 7.

Czy warto sprawdzić Brawl Stars

Sama rozgrywka jest prosta i intuicyjna, a charakterystyczna grafika wywołuje pozytywne reakcje użytkowników. Z tak dynamicznym producentem jak Supercell nie sposób się nudzić, ponieważ firma nieustannie rozwija aplikację i poszerza ją o kolejne tryby gry. Każdy z nich wymaga nieco innego podejścia. Czasem liczy się refleks, innym razem strategia, a w każdym przypadku współpraca z pozostałymi zawodnikami tworzącymi drużynę.

Już w 2017 roku gracze i eksperci w zakresie aplikacji mobilnych wieszczyli duży sukces Brawl Stars. Od razu zaczęto organizować turnieje czy spotkania z najlepszymi zawodnikami, również w Polsce. Wielu graczy przyznaje, że nie może od ekranu nawet przez całe godziny. Różnorodność dostępnych broni, modyfikacje, tryby gry – to wszystko sprawia, że Brawl Stars pozostaje hitem mimo sporej konkurencji na mobilnym rynku. Jak widać, fińscy programiści znają sekret udanej rozrywki, bo po raz kolejny wyprodukowali prawdziwy hit zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy.

powróć