powróć

Opublikowano - 14.05.2019

SuperZings - co to jest, skad się wziely, na czym polega zabawa nimi

Super Zings jest jednym z haseł, które w ostatnich miesiącach wywołuje w dzieciach prawdziwą euforię. Czym są zabawki, które podbijają rynek? Na czym polega ich wyjątkowość? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Super Zings – prawdziwy hit od MagixBox

Za sukcesem serii figurek Super Zings stoi firma MagicBox Toys, która swoją obecność na rynku zaznaczyła po raz pierwszy w 1994 roku, wydając piłkarskie karty kolekcjonerskie. Z biegiem lat marka wprowadzała kolejne kolekcje, jak Mad Caps czy GOGO'S CRAZY BONES. Swego czasu stała za sukcesem fotoalbumu Spice Girls czy Pickers wydawanych na licencjach Pokemon oraz Dragon Ball.

Obecnie MagicBox Toys skupia się na czterech kolekcjach:

Ogromną popularnością cieszą się w Polsce figurki tworzące kolejne serie Super Zings. Czym wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów, zdobywając serca dzieci? To niezwykle urokliwi superbohaterowie w postaci… przedmiotów codziennego użytku. Figurkom towarzyszą licencjonowane produkty, oficjalne komiksy i filmiki, a wszystko to jest podbite medialnym zainteresowaniem m.in. dziecięcych youtuber'ów.

Seria 1

W pierwszej serii postacie tworzą ekipy Star Team, Central Patrol, Mutant Bandit's, Cool Troop oraz Madclan. Członkami tych „gangów” są bohaterowie zaklęci w formie m.in. popcornu, wyciskarki do cytrusów, blaszanego pojemnika na śmieci, nożyczek, suszarki do włosów, budzika, pędzla, skarbonki czy sejfu.

Seria 2

W drugiej serii rywalizują członkowie drużyn Power Gang, Bay Force, Crazy Rebels, Sky Unit, Water Warrzors oraz Rocky Riders. Tym razem bohaterami są między innymi hamburger, kręgiel, toaleta, rakieta czy śruba.

Seria 3

Seria 3 nie jest jeszcze oficjalnie zaprezentowana na polskojęzycznej stronie superzings.com, ale w jej angielskojęzycznym wariancie są już opisane drużyny Team Invicible, Sneaky Crew, Amazing Troopers, Brave Patrol i Danger Squad. Bohaterowie stworzeni na wzór żelazka, tortu urodzinowego, butelki ze smoczkiem, piłki do koszykówki czy ciasteczka po raz kolejny dowodzą nieskończonych pokładów kreatywności twórców kolekcji.

Kolekcja i gra

Wiele dzieci czerpie satysfakcję z samego faktu posiadania coraz większej liczby różnorodnych, kolorowych figurek, których wysokość to około 3 cm. Zasady gry proponowane przez producenta opierają się o pojedynki konkretnych postaci. Nie trzeba dodawać, że każdy z superbohaterów posiada unikatowe moce.

Licencjonowane figurki Super Zings są sprzedawane na portalach aukcyjnych (Allegro, OLX), a także w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych – między innymi w sieciach Smyk i Empik. Kupując figurki w saszetkach, nigdy nie ma się pewności, na jaką się natrafi. Powtarzające się egzemplarze można jednak sprzedać lub wymienić z innymi kolekcjonerami – chętnych nie brakuje. Oprócz figurek w sprzedaży są również inne, licencjonowane gadżety wspierające grę według wytycznych producenta lub po prostu spójnie uzupełniające serię figurek. Niektóre figurki są szczególnie rzadkie, więc ich posiadanie to powód do dodatkowej radości.

Choć założeniem twórców jest organizowanie pojedynków pomiędzy poszczególnymi postaciami, Twoje dziecko może po prostu uruchomić wyobraźnię i tworzyć własne scenariusze, niekoniecznie związane z walką, a np. z kooperacją. Sprzyjają temu fantazyjne kształty praktycznie wszystkich superbohaterów. Przy okazji dziecko może zdobyć cenną wiedzę na temat poszczególnych sprzętów i przedmiotów codziennego użytku. Być może dopiero pod wpływem figurek Super Zings zapyta: „a co to jest?”.

Jak większość kolekcji adresowanych do dzieci, również i Super Zings może się wiązać z dużymi wydatkami. Jeśli dziecko chce zgromadzić absolutnie wszystkie figurki, rodzica będzie to kosztowało naprawdę sporo. Dlatego warto wytłumaczyć dziecku, na czym polega świadome kolekcjonowanie!

powróć

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj kupony rabatowe, dowiedz się pierwszy o aktualnych wydarzeniach, nowościach i promocjach. Dołącz do nas i korzystaj z wyjątkowych okazji!