powróć

Opublikowano - 15.04.2019

Jaki wybrać prezent dla dzieci na Zajączka ?

Zbliża się Wielkanoc. Co prawda nie jest to święto tak silnie kojarzone z prezentami jak Boże Narodzenie, jednak tradycyjnie wręcza się upominki tym, którzy najbardziej ich wyczekują. Mowa, co oczywiste, o dzieciach. Szukasz pomysłu? Zastanawiasz się, jaki prezent będzie odpowiedni na taką okazję? Mamy kilka podpowiedzi – niech Cię zainspirują!

1. Gra

Dzieciństwo to czas dynamicznego rozwoju i poznawania świata, ale też beztroskiej zabawy. Nie da się ukryć, że w późniejszych latach nie będzie już tak łatwo o bezstresową rozrywkę. Dlatego nie odmawiajmy dzieciom prawa do zabawy, gdy nie muszą się uczyć czy towarzyszyć w domowych obowiązkach.

gra dla dzieci

Poza tym dobra po prostu rozwija. Na rynku nie brakuje gier – zarówno planszowych, jak i komputerowych – które są dopasowane do konkretnego przedziału wiekowego i zapewniają zarówno rozrywkę, jak i edukację.

Często powtarzamy, że „wszystko jest dla ludzi”. Z komputera, urządzenia mobilnego czy konsoli również można korzystać w bezpieczny, odpowiedzialny sposób – nie za długo, pod kontrolą dorosłych, grając w gry rozwijające wyobraźnię, uczące strategicznego myślenia, odnajdywania się w czasie i przestrzeni, liczenia, błyskotliwości, może języka obcego i wielu, wielu innych kompetencji. 

2. Klocki

Ktoś, kto wymyślił klocki jako zabawkę dla dzieci, zasługuje na miano geniusza. Już od pokoleń to właśnie układanie mniej lub bardziej skomplikowanych konstrukcji rozwija dzieci, począwszy od maluchów, na tych, które wkraczają powoli w nastoletni wiek.

klocki dla dzieci

Nie chodzi wyłącznie o oryginalne Lego, choć nie trzeba przekonywać, jak wiele zalet mają te kultowe klocki. Zabawa nimi rozwija zmysł kolekcjonerski, uczy szanowania własności, ale przede wszystkim niesamowicie rozwija wyobraźnię. Jedno to coś zbudować, a drugie wymyślić historię towarzyszącą konstrukcji. Na wczesnym etapie dzieciństwa klocki rozwijają zdolności poznawcze, za ich pomocą rozwija się dotyk, znajomość kolorów, umiejętności manualne.

3. Atrakcja

A może tak na chwilę odejść od klasycznych prezentów w znaczeniu materialnym? Przecież dorośli również wręczają sobie vouchery, w ramach podarunków organizują sobie czas wolny. W miejscu, gdzie mieszkasz, a może w pewnej odległości, na pewno znajdują się atrakcyjne punkty na mapie, do których warto zabrać dziecko.

atrakcje dla dzieci

Warsztaty, sale zabaw, spotkania z animatorami kultury, wizyta w stadninie koni czy zoo – jeśli Twoje dziecko jest już na takim etapie, że rozumie, iż prezent niekoniecznie musi być zabawką, z pewnością doceni wyjazd, wizytę, wyjście, jakkolwiek to nazwać. Szczególnie jeżeli na co dzień nie ma takich możliwości.

4. DIY (a raczej: Do It Together!)

Jest jeszcze inny pomysł, nieco odchodzący od standardu. Chodzi o… wspólne przygotowanie prezentów. Być może wypieków, być może czegoś rękodzielniczego. Dzieci kochają zdobywać nowe umiejętności, a odrobina gotowania czy majsterkowania już na tym etapie zaowocuje w przyszłości.

gotowanie z dziecmi

W ten sposób nie wydajesz dużych pieniędzy, za to zyskujesz coś wyjątkowego – czas spędzony w miłym gronie. Wspólne przygotowywanie prezentów dla całej rodziny sprawia, że dziecko szybciej rozumie, o co chodzi w idei podarunków i wie, że również może dać sporo radości rodzicom, rodzeństwu czy dziadkom. A przecież w świętach wielkanocnych nie chodzi o przepych i szczególnie drogie prezenty. Dzieci może i czekają na „zająca”, ale przecież to „gwiazdor” jest od tych najważniejszych upominków.

5. Hobby

Poradnik z pomysłami na prezent może inspirować, ale i tak każdy z nas jest inny. Tak jak w świecie dorosłych mówi się, że „diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety”, ale tak naprawdę nie wszystkie panie w równym stopniu cieszą się z biżuterii. Podobnie z dziećmi. Każde z nich ma swoją pasję, swoje zainteresowania. Dlatego pomysłem na prezent może być nowa piłka, instrument, puzzle, hulajnoga... i wiele, wiele innych. Udanych zakupów!

dziecięce pasje

powróć

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj kupony rabatowe, dowiedz się pierwszy o aktualnych wydarzeniach, nowościach i promocjach. Dołącz do nas i korzystaj z wyjątkowych okazji!