powróć

Opublikowano - 27.02.2019

Tłusty Czwartek - gdzie słodko świętować w Szczecinie

Tłusty Czwartek to świetna okazja na spędzenie czasu w rodzinnym gronie i chwilowe zapomnienie o zdrowej diecie. Czy w Szczecinie znajdują się lokale przystosowane do wizyt rodziców i dzieci? Tak, dlatego wyróżniamy je w dzisiejszym wpisie, wskazując na największe atuty poszczególnych miejsc, w których można wspólnie spędzić Tłusty Czwartek. Smacznego!

Cafe Niebko

Popularnym miejscem na mapie miasta jest Cafe Niebko, czyli rodzinna klubokawiarnia zlokalizowana na terenie Muzeum Techniki i Komunikacji przy ulicy Niemierzyńskiej 18A. Na co dzień odbywa się tam wiele warsztatów i imprez, ale w Tłusty Czwartek warto po prostu wpaść tam na aromatyczną kawę i coś słodkiego. Dzieci z pewnością docenią specjalne sale i strefy, w których mogą się kreatywnie bawić. Aż 250 metrów kwadratowych przestrzeni czyni z Cafe Niebko lokal przyjazny zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Atutem jest także łatwy dojazd.

Orsola

W Orsoli przy Placu Żołnierza Polskiego 3/1a możesz przede wszystkim skosztować słodkich smakołyków, które zachwycają swoją różnorodnością. W dolnej części lokalu znajduje się sala przyjazna rodzinie, jest także strefa dla niemowląt. Choć planujesz świętowanie Tłustego Czwartku, niekoniecznie musisz jeść pączki – w Orsoli znajdziesz bezglutenowe jogurty, shake'i, owoce w belgijskiej czekoladzie, precle, własne ciasta, ciasteczka... Czas spędzony w tej kawiarni jest przyjemnością dla ducha i ciała!

Między Wierszami

Restauracja i kawiarnia Między Wierszami znajduje się w pięknej okolicy, przy ulicy Sikorskiego 107. Nazwa odzwierciedla literackie inspiracje, które przyświecały właścicielom w trakcie aranżacji lokalu. Pyszne desery smakują wyjątkowo nie tylko w Tłusty Czwartek, a goście są mile widziani z dziećmi, do których potrzeb jest dostosowany ten „bibliotekarski” lokal.

Ziemniak i Spółka

Lokal Ziemniak i Spółka przy Dworcowej 19/1u zachwyca przystosowaniem do potrzeb rodzin – stoliki do rysowania, domek do zabawy, zabawki, telewizor z bajkami, specjalne miejsce do karmienia, przewijak, niezbędne przybory higieniczne. Ewidentnie mówimy o restauracji stworzonej dla rodziców i ich dzieci. Potrawy z ziemniaków nie są pierwszym skojarzeniem z Tłustym Czwartkiem, ale przecież poza deserem trzeba zjeść jakiś obiad czy kolację. Na słodko można tu zamówić domowe ciasto i lody.

Z drugiej strony lustra

Kawiarnia i restauracja „Z drugiej strony lustra” przy ulicy Piłsudskiego 18 cieszy się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest rekomendacja Żółtego Przewodnika Gault&Millau 2018 czy certyfikat jakości TripAdvisor 2017. W menu znajdziesz nie tylko wykwintne dania bazujące na produktach lokalnych dostawców, ale również desery i lody tworzone wyłącznie na miejscu. W Tłusty Czwartek czy każdy inny dzień warto zajść pod ten adres, szczególnie z uwagi na wyszukane potrawy, do których spróbowania można zachęcić najmłodszych klientów.

Dzika Gęś

Kolejną restauracją, która już samym wystrojem zachęca do rodzinnych odwiedzin, jest Dzika Gęś przy Placu Orła Białego 1. W menu znajdziesz bogaty wybór wytrawnych dań i deserów, jak czekoladowa babeczka z lodami, mascarpone z musem owocowym, ciasto domowe czy kompozycje owocowe. W sam raz na świętowanie Tłustego Czwartku! Dla dzieci wygospodarowano specjalny kącik, w którym nie ma miejsca jedynie na nudę.

Stara Pączkarnia

Tłusty Czwartek kojarzy się najbardziej z jednym deserem – przepysznymi pączkami. Jeśli bić rekordy w jedzeniu tych przysmaków, to kiedy jak nie tuż przed końcem karnawału? W Szczecinie dużą popularnością cieszą się punkty należące do ogólnopolskiej sieci Stara Pączkarnia. Znajdziesz je przy Placu Bramie Portowej 4, Placu Rodla 8 i ulicy Rydla 51. Wyjątkowa receptura zyskała powszechną renomę, a zarówno dzieciom, jak i rodzicom od dawna smakują pączki nadziewane marmoladą, owocami, kremami.

powróć

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj kupony rabatowe, dowiedz się pierwszy o aktualnych wydarzeniach, nowościach i promocjach. Dołącz do nas i korzystaj z wyjątkowych okazji!