powróć

Opublikowano - 04.01.2019

Pomysł na ferie w Szczecinie

Chociaż jeszcze nie pożegnaliśmy 2018 roku, dzieci w wieku szkolnym i ich rodzice myślami coraz częściej wybiegają w ferie. Najwyższa pora, żeby zadać ważne pytanie: gdzie spędzić „zimowe wakacje” w Szczecinie? Na szczęście jest wiele ciekawych propozycji uwzględniających zabawę i rozwój. Poznaj przegląd 3 zapowiadanych, atrakcyjnych turnusów.

1. Mały Inżynier Szczecin

 

Sposób na nudę? A może okazja do poznania i zrozumienia nowoczesnych technologii? W ferie Mały Inżynier Szczecin (ul. Chodkiewicza 7/4) zaprasza na zajęcia, które odbywają się od poniedziałku do piątku, specjalnie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Przewidziane są dwa zakresy tematyczne zajęć:

                                        zonekids pomysł na ferie dla dzieci Szczecinzonekids robotyka dla dzieci Szczecin

Zajęcia odbywają się od 9.00 do 16.00, ale dzieci można zostawić pod wykwalifikowaną opieką już od 8.00, a odebrać do 17.00. Młodzi inżynierowie uczą się eksperymentowania i programowania, pracując w parach nad kreatywnymi projektami. Grupy zajęciowe obejmują maksymalnie 16 osób, do dyspozycji dzieci są materiały dydaktyczne. W cenie turnusu znajduje się także pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, napoje). Zajęcia poprzez wyśmienitą zabawę pobudzają wyobraźnię, dostarczają wiedzy i uczą logicznego myślenia. Na koniec otrzymuje się upominek oraz pamiątkowe zdjęcia. Finałem półkolonii są specjalne pokazy dla rodzin – pokaz eksperymentów chemicznych lub pokaz walk sumo-robotów.

Cena promocyjna obowiązująca do 16 grudnia 2018 roku wynosi 499 złotych. Zapisy są przyjmowane na stronie www.malyinzynier.pl.

2. Półkolonie z eksperymentami

 

Jak wiadomo, Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi znajduje się w niedalekiej odległości od Szczecina. W dniach od 4 do 8 lutego 2019 roku zostaną tam zorganizowane „Półkolonie z eksperymentami” dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat (decyduje rocznik). Grupa może liczyć maksymalnie 15 dzieci.

Na czym polegają półkolonie w Ostoi? Przede wszystkim na pożytecznej, pouczającej zabawie. Zastrzyk wiedzy z zakresu ekologii, zajęcia plastyczne i sportowe, samodzielne eksperymenty chemiczne – to wszystko rozwija i bardzo pobudza wyobraźnię. Aktywności na świeżym powietrzu, wraz z kończącym turnus ogniskiem pod gołym niebem, to interesująca propozycja na zbliżające się ferie. Młodzi adepci wiedzy o odnawialnych źródłach energii mogą liczyć na pełne wyżywienie (drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, przekąski i napoje).

Cena promocyjna obowiązująca do 16 grudnia 2018 roku wynosi 370 złotych, później – 400 złotych. Zasady organizacyjne, dokumenty, regulamin i szczegółowy plan znajdują się na stronie www.oze.szczecin.pl/news-315.html.

3. Półkolonie zimowe „Ferie w mieście”

 

zonekids ferie Szczecin dla dzieci

W szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 51 między 28 stycznia a 1 lutego są organizowane półkolonie pod nazwą „Ferie w mieście”. Liczba miejsc jest ograniczona do 30 dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 16.00 i są nastawione na różnorodną aktywność najmłodszych.

Bogaty program zakłada wiele dobrej zabawy – nie tylko w szkole przy ulicy Jodłowej. Zajęcia AkreKadabra polegają na pokrywaniu malunkami tkanin. Instruktorzy Akademii Pływania trzy razy organizują zajęcia na basenie. Dzięki szybkiemu kursowi „Błękitny Patrol” dzieci zawczasu zdobywają cenne informacje na temat bezpieczeństwa nad wodą. Ciekawą przygodą i atrakcją może być jednodniowa wycieczka koleją „Dworek z klasą” do stadniny koni w Bielinie. Na miejscu, oczywiście pod warunkiem śnieżnej pogody, przewidziany jest kulig, a na pewno przejażdżka w lonży i bryczką. Do tego ognisko z kiełbaskami i słodyczami.

Program ferii zakłada ogrom zabaw i gier zespołowych, wizytę w parku trampolin, na lodowisku, w kinie. Ponadto dochodzą warsztaty „Zrób to sam” (handmade/DIY) oraz „Wszyscy są w FORMIE”, na których dzieci uczą się pieczenia pizzy w prawdziwej pizzerii.

Koszt półkolonii wynosi 400 złotych i zawiera transport, ubezpieczenie, wyżywienie (śniadanie, obiad, napoje, deser), bilety wstępów, opiekę, upominek oraz inne koszty realizacji programu. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.fullfun.pl.

powróć

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj kupony rabatowe, dowiedz się pierwszy o aktualnych wydarzeniach, nowościach i promocjach. Dołącz do nas i korzystaj z wyjątkowych okazji!