powróć

Opublikowano - 09.07.2018

Atrakcje turystyczne dla rolkarzy i rowerzystów w okolicach Szczecina

 

Za oknem słońce i piękna pogoda, aż chce się wyjść na zewnątrz. Nabrać świeżego powietrza w płuca i troszkę się rozruszać. Zabrać swoją rodzinkę w jakieś ciekawe miejsce. Gdzie tu jechać? Dokad na rower rolki?

Jeśli jesteś akurat w okolicach Szczecina, ciekawym rozwiązaniem może okazać się wypad do Arkonki.

 

Co to jest Arkonka?Jest to kompleks rekreacyjny w Lesie Arkońskim. Składa się on z basenów, kortów tenisowych, do badmintona, plaż i ścieżek rowerowych.

Jeśli nie Arkonka, to może szlak rowerowy z Dobrej Szczecińskiej w stronę Buku i niemieckiego Blankensee. Trasa ta nie jest trudna. Po stronie niemieckiej wiedzie głownie asfaltem, więc nie odczujemy głębokiego zmęczenia. Jest to jednak trasa długa, więc w przypadku rodzin z małymi dziećmi raczej odpada.

 

Co w takim razie dla początkujących?
Idealnym rozwiązaniem będzie Netto Arena. Azoty Arena to jak podaje sama strona azotyarena.pl kompleks multifunkcjonalny, który wraz z zewnętrzna strefą rekreacji tworzy nowoczesny zespół widowiskowo-sportowy. w infrastrukturze zewnętrznej znajdują się boiska sportowe - do koszykówki, piłki nożnej i ręcznej, place do gry w ping-ponga, szachy ale również plac do jazdy na rolkach, wrotkach i deskorolkach.

Następną ciekawą trasą dla rolkarzy jest ścieżka rowerowa wzdłuż DK13 ze Szczecina do Kołbaskowa wzdłuż DK13. Trasa bardzo atrakcyjna widokowo. Dodatkowym atutem jest mały ruch samochodowy aż do rogatek miasta. Jest to trasa bezpieczna.

Kolejnym ciekawy rozwiązaniem na wypad z rodziną jest Trzebież.
Trzebiez znajduje się w odległości około 30 km od Szczecina. W okolicach Trzebieży zlokalizowany jest największy port nad Zalewem Szczecińskim. Na północny-wschód od portu znajdują się sztuczne wyspy. Przez tę miejscowość prowadzą liczne szlaki turystyczne.

Łatwo zauważyć mnogość atrakcji turystycznych dla rolkarzy i rowerzystów w okolicach Szczecina. Mając na uwadze aktywne spędzenie czasu razem ze swoją rodziną, warto z nich skorzystać. Należy pamiętać, iż wspólne spędzanie czasu z dziećmi wzmacnia więzy rodzinne. Dzieci czerpią ogromną radość z wspólnych eskapad z rodzicami. Poza tym sport to przecież zdrowie. Każdy sposób na odciągnięcie dzieci od telewizora, komputera czy tabletu jest dobry. Jazda na rolkach czy rowerze ćwiczy nie tylko mięśnie ale także i wytrzymałość fizyczną dziecka. Dodatkowo daje odpocząć, zmęczonym od patrzenia w monitor, oczom.

Należy jednak zawsze pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zaopatrzyć dzieci w ochraniacze, nakolanniki, kaski. Zabrać ze sobą wodę do picia, gdyż w upalne dni nietrudno o odwodnienie u naszych pociech. Weźmy także ze sobą jakaś małą przekąskę.
Czego chcieć więcej. Miłego spędzania czasu rodzice i dzieci.

 

 

 

powróć

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj kupony rabatowe, dowiedz się pierwszy o aktualnych wydarzeniach, nowościach i promocjach. Dołącz do nas i korzystaj z wyjątkowych okazji!